22.06.2012_dobry produkt dla Śląska

Ostatnio wzięłam udział w konkursie na Dobry Produkt dla Śląska organizowanym przez Design Silesia we współpracy z Fundacją Być Razem. Zadaniem było zaprojektowanie dwóch produktów – jeden tańszy w produkcji (20zł) i drugi bardziej ekskluzywny (80zł). Produkty miały posiadać dwie cechy – być funkcjonalne i promować województwo Śląskie.

Poniżej moje projekty.

Projekt śląskiej gry-układanki. Łamigłówka Śląska – gra polegająca na układaniu zadanych kształtów przedstawiających rzeczy kojarzące się z naszym regionem. Kształty opisane są w gwarze śląskiej, a ich znaczenia zostały wytłumaczone w ulotce. Dzięki temu ludzie spoza Śląska mają okazję nauczyć się nowych słów w naszej gwarze.

Projekt przycisku do papieru. Bryła do papieru – przycisk do papieru przypominający swoją formą bryłę węgla. Po rozłożeniu ma dodatkowe funkcje – stojak na smartfona, wizytownik oraz magnes na spinacze.

Reklamy
Comments
2 Komentarze to “22.06.2012_dobry produkt dla Śląska”
  1. zjedzslowko pisze:

    Genialne!!! I takie ze śląskim przytupem:)))

    • ryzyryz pisze:

      Niestety konkurs nie został rozstrzygnięty. Żaden produkt nie spełnił oczekiwań jury. W warunkach konkursu oczywiście był taki zapis. I wszystko byłoby ok, gdyby nie parę spraw formalnych… Wyłonieni uczestnicy zostali zaproszeni do odwiedzenia fundacji w celu zapoznania się z jej możliwościami technicznymi. Zostaliśmy poinformowani o fakcie, że w zasadzie możliwości są bardzo ograniczone i aktualnie sprzedawane produkty przysparzają więcej problemów niż zysku. Na konkretne pytania dostawaliśmy wymijające odpowiedzi. Wzięliśmy się zatem do pracy nad produktem prostym, tanim w produkcji i nawiązującym do naszego regionu. Wysłaliśmy prace i czekaliśmy na informację o wynikach. Dostaliśmy maila z jednym zdaniem tłumaczącym, że jury nie wybrało żadnego produktu. Zero wytłumaczenia. Spodziewałam się przynajmniej paru zdań na temat popełnionych przez projektantów błędów. Jakiejś konstruktywnej krytyki…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: