13.01.2012_barbie deconstruction

Dziś piątek 13, w nocy była burza i wiało jak nigdy, czuję zbliżający się koniec świata. Stąd recyclingowe inspiracje ostatnimi czasy. Jak już zabraknie surowców i będziemy musieli przerabiać wszystko co znajdziemy na strychu to taka biżuteria będzie czymś ekskluzywnym. Dla mnie bomba!

Barbie obchodziła w marcu 2011 swoje 52 urodziny. Jest to lalka – ikona, a przede wszystkim bardzo popularna zabawka, spełnienie dziecięcych marzeń każdej dziewczynki! Margaux Lange, nowojorska projektantka postanowiła odkryć je na nowo. Jej kreacje są psychodeliczne.  Sprawią, że zaczniemy kopać po swoich starych pudłach z zabawkami i na nowo bawić się lalkami (no, może nie część męska :-))

Części ciała Barbie –  ręce, uszy, piersi, oczy, usta i wiele innych tworzą serię Plastikowe Ciało, nad którą projektantka rozpoczęła prace 10 lat temu. Dziecięcia obsesja i szczególne stosunki z lalką skłoniły MargauxLange do wykorzystania plastikowej księżniczki w swoich dziełach. Dla niej lalka Barbie odegrała kluczową rolę w rozwoju,  jako narzędzie do odgrywania i odkrywania relacji międzyludzkich, a także rozwoju wyobraźni.

Najciekawsze jest to, że Margaux Lange, wykorzystuje tylko lalki z drugiej ręki i akcesoria pochodzące z darowizn, sprzedaży garażowej i eBaya. Ważne jest, aby lalki były już użyte do zabawy. Tysiące Barbie w jej studio integrują marzenia i tajemnice dzieci, które je przekazały. To w ten sposób, każdy z jej projektów, jest częścią życia i historii dziecka. Jest to nieodłączna część ich młodości.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: