23.11.2011_herbatka

Jako, że dopadła mnie choroba i spędzam czas leżąc w łóżku i popijając gorącą herbatkę, ten temat jest mi bardzo bliski. Poniżej ciekawe i dobrze zaprojektowane opakowania i torebki herbaciane.

Bardzo ciekawy pomysł opakowania herbaty ekspresowej. Saszetki w kształcie popularnych t-shirtów zawieszone są na wieszakach w pudełku. Całość przypomina raczej garderobę niż pudełko herbaty, ale przyznać trzeba, że daje niesamowity, dotąd niespotykany, efekt. Autorem tej jakże ciekawej wizji na opakowanie herbaty ekspresowej jest Soon Mo Kang.

Słowo løv w języku norweskim oznacza liście. Herbaty Løv Organic powstały wprawdzie we Francji, ale twórcy czerpali natchnienie ze skandynawskiego stylu życia. Północ jest regionem w którym natura jest wszechobecna, a mieszkańcy potrafią w codziennym życiu połączyć nowoczesność i ekologię. Żywe kolory opakowań i minimalistyczny motyw ptaka to również wynik fascynacji skandynawskim stylem. Herbaty są różnego rodzaju mieszankami naturalnych liści, przypraw i owoców. Pakowane są w szczelne puszki, tworzone z materiału nadającego się do recyklingu, bez elementów plastikowych. Przyjemne dla oka puszki nadają się do wielokrotnego użytku.

Rosjanka Natalia Ponomareva stworzyła koncepcyjne opakowanie dla herbaty ekspresowej z zielonych jagód. Najciekawszym w tym projekcie jest wygląd saszetki z herbatą w kształcie ptaka. Za inspirację posłużyły figurki origami.

Reklamy
Comments
One Response to “23.11.2011_herbatka”
  1. stef pisze:

    Ptaszek jest wypas:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: